wtorek, 20 marca 2012

Dlaczego Telefon z Windows Mobile , a nie Android, Bada czy jeszcze coś innego?

Telefon PPC PDA Palmtop Windows Mobile: Zakup ROM Backup Programy

Link do tego bloga: life-adviser-read-or-write.blogspot.com
         
             Jako fan pocket-ów HTC (od niedawna właściciel HTC TouchPro2, kiedyś  MDA Vario) i osoba lubiąca korzystać w pełni z takich urządzeń oraz lubiąca dostosować je w pełni do własnych potrzeb tak aby w przyszłości spełniały przynajmniej w 90% nasze oczekiwania i pomagały nam dobrze w codziennych zmaganiach postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z osobami szukającymi wiedzy w tym zakresie.

        Pragnę także zaprosić wszystkich zainteresowanych tym tematem do czynnego udziału w tworzeniu tego blogu.
               
                   Dlaczego Windows Mobile, a nie Android, Bada czy jeszcze coś innego?

            Głównie dlatego, że jestem praktyczny i potrzebuję smartfona nie do zabawy ale do pracy. Posiadając już wcześniej MDA Vario z systemem WM5.0 miałem już spory bagaż doświadczeń oraz dużo sprawdzonych programów, na których mi zależało i  które bez problemu mogłem wgrać do nowego telefonu. Nie musiałem przy tym rozpracowywać od nowa innego systemy, szukać do niego nowego oprogramowania i konfigurować wszystkiego od nowa. W większości przypadków wystarczyło prawie przekopiowanie folderów z programem z jednego telefonu na drugi.
         Ponad to system Windows Mobile ma już sporą historię i dzięki temu można korzystać z ogromnej bazy programów, które przez lata były dla niego tworzone. Ważna jest tu także  bardzo dobra współpraca ze swoim "większym bratem": Windows XP czy Windows 7 .

  

        Oczywiście nowe systemy w ostatnich latach takie jak Android czy  Blackbarry dogoniły lub nawet pokonały popularnością Windows Mobile ale stało się to głównie dzięki dużo niższej cenie jaką musieli płacić za nie producenci urządzeń przenośnych i dzięki temu mogli wyprodukować tańszy sprzęt i sprzedać go w większej ilości.
         Co prawda w niektórych miejscach nowe systemy starały się uzupełnić niedoróbki Windowsa Mobile, ale mają za to  często niedopracowania w innych miejscach.
Konkurencja, która się pojawiła zmusiła też  Windows Mobile do udoskonalania się i  do walki o przodownictwo co z pewnością wyjdzie wszystkim użytkownikom na dobre.
        
        Podsumowując, ze względu na ogrom zadań i możliwości współczesnych telefonów komórkowych można stwierdzić, że nie ma i nie będzie idealnego systemu. Zawsze zależnie od wiedzy i oczekiwań użytkownika coś będzie za mało lub nie tak jakby dany użytkownik sobie życzył. Pocieszające jest jednak to, że dzięki konkurencji i naciskom użytkowników wszystkie te systemy są stopniowo ulepszane i rozwijane.
        Dlatego, jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z urządzeniami typu PDA to polecam potestować chociaż 2-3 systemy, poczytać o nich i wybrać coś dla siebie. Jeśli ktoś jednak dopracował się już pewnych doświadczeń  i radzi sobie dobrze z jakimś systemem to warto chyba już z tego korzystać dalej.   Link do tego bloga: life-adviser-read-or-write.blogspot.com
Najbardziej popularne telefony z systemem Windows Mobile
SAMSUNG I8000 Omnia II / Samsung i900 Omnia / SAMSUNG B7300 Omnia /SAMSUNG i700
SAMSUNG B7610 Omnia / HTC HD2 Leo / HTC SPV M3000 Wizard / MDA Vario I II III IV V / HTC Touch 2 / HTC Touch Pro 2 Rhodium / HTC Diamond / Raphael / MDA Pro / HTC Touch HD mini / HTC SPV M5000 / HTC TyTN II / HTC Kaiser / HTC Universal / HTC Athena / HTC 8525 Hermes / SONY ERICSSON XPERIA / Qtek 9090 Qtek 9000 Qtek 9100 / I-Mate Ultimate 8502 /Toshiba G900 /TYPHOON MyPhone M500 / O2 XDA /

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz